Kredi Başvurum Onaylanmıyor Neden ve Sebepleri

Kredi Başvurum Onaylanmıyor Niçin

Kredi başvurum onaylanmıyor şikayeti maalesef pek oldukça tüketicinin sik sik dile getirmiş olduğu Şikayetler içinde bulunuyor ve bu durumun arkasında bir çok vakit tahmin edilmeyen pek oldukça unsur bulunuyor. Sizler için sürekli reddedilen ve onaylanmayan kredilere dair birkaç data vermeye çalışacağız.

Bankalarla Geçmişinizin Olmaması

Pek oldukça tüketici maalesef daha ilkin bankalara, kredilere, kredi kartlarına asla bulaşmamış olmasını güzel bir şey sanıyor ve bu şekilde bankaya gittiğinde reddedilince, buna bir anlam veremiyor. Oysa bankalar, daha ilkin asla borç yapmamış birisinden ziyade, borç yapmış bir tek borçlarını ödemiş kişileri daha güvenilir buluyorlar bu sebeple onlara dair kanıtları var. Asla kredi çekmemiş birinin ödeyip ödemeyeceğini idrak etmek ise neredeyse olanaksız. Dolayısıyla bankayla asla ilişkim yoktu fakat niçin kredim onaylanmadı demeden ilkin, en azından mevduat hesaplarınız ve kredi kartı şeklinde araçlarla bankadan birazcık faydalanmaya çalışın.

Gelirlerinizi Doğru Beyan Edin

Yok yere fazla geliriniz varmış şeklinde kendinizi göstermek ve alakasız belgeler sunmak ya da fazla olan gelirinizi noksan göstermek kredi güvenilirliğinizi zedeleyecektir. Bu yüzden bordronuzu yanında kira gelirlerinizi, eşinizin gelirini ve öteki ek gelirlerinizi belgeleyin. Fakat ebeveyninizin geliri, kayıtsız islerin gelirini ve kanıtlanamaz öteki gelirleri varmış şeklinde göstermeye çabalamayın.

Öteki Ödemelerinizi Geciktirmeyin

Kredi Başvurum Onaylanmıyor Niçin

Kredi kartı ödemelerinin kredi başvurusu ile ne alakası var demeyin. Meydana getirilen tüm geç ödemeler ve borçlar, maalesef uzun solukta kredi notunuzu etkiliyor ve bu durum da alabileceğiniz maksimum krediyi değiştiriyor. Hatta borçlarını tertipli olarak düzensiz ödeyen birisiyseniz, hiçbir bankanın size kredi vermek istemeyeceğini düşünebilirsiniz. Bankalar bu mevzuda oldukça sıkı şekilde denetlendikleri için kesinlikle dikkat edilmesi gerekenlerden.

Doğru Kredi Tipini Seçin

Otomobil almak istiyorsanız gerekseme kredisi yerine mümkün mertebe taşıt kredisi almaya çalışın. Ev alırken mortgage’e ek olarak bir de gerekseme kredisine başvurmayıp birikimlerinizi kullanın. Bu tip şeyler bankalar içinde meydana getirilen tüm işlemler görüntülenebildiği için hepsi tarafınca ulaşılabilir durumda. Özetlemek gerekirse bir bankaya bir is için başvurduğunuzda, bu işlem diğeri bankalar tarafınca da görüntülenebiliyor.

Gereksiz Fazlalıkta Kredi Çekmeyin

Gelir durumunuz ile ilgisiz bir halde yüksek kredi çekme talebiniz büyük olasılıkla reddedilecektir. Bunun yerine daima doğru ihtiyaçlara bakılırsa kredi çekmeyi ve kredinizin sebebini doğru temellendirmeyi unutmamalısınız.

Kredi başvurunuz reddedilirse, nereye başvuracağınızı yada bundan sonrasında ne yapacağınızı bilemeyebilirsiniz. Bir kredinin reddedilmesinin nedenlerini, gene başvurmadan ilkin ne kadar beklemeniz gerektirme ettiğini ve derhal ve gelecekte gene olmasını önlemek için hangi adımları atabileceğinizi belirleyerek başlayabilirsiniz. 

İpotek, oto kredileri, kredi kartları, kişisel krediler ve işletme kredileri dahil her türlü kredi için müracaat yapılabilir . Ne zaman alacağınızı düşündüğünüz kredi ile borç verenin kabul etmiş olduğu içinde bir bağlantı kesildiğinde, krediye tekrardan başvurduğunuzda onay oranlarını çoğaltmak için bu boşluğu daraltmaya kıymet.

Reddetmenin Sebebini Belirleme

niçin kredi çıkmıyor

Tekrardan başvurmadan ilkin kredi başvurunuzun niçin reddedildiğini öğrenmek önemlidir. Kredi verenler bir çok vakit size bir izahat yapmaktan kıvanç duyacaklardır ve belirli açıklamalar yapmaları gerekmektedir, bundan dolayı inkar hakkında karanlıkta kalmanız gerekmemektedir.

Kredinin reddedilmesinin en yaygın sebepleri

  • Kredi verenler, kredi puanlarınıza yansıyan bir kredi başvurusunda bulunduğunuzda borçlanma geçmişinize bakar . Borçlanma ve geri ödeme mevzusunda sağlam bir geçmiş görmek istiyorlar.
  • Sadece, oldukça çok ödünç almamış olabilirsiniz yada geçmişte bazı zorluklarla karşılaşmış ve hatta temerrüde düşmüş olabilirsiniz, bu durumda kredi başvurunuz reddedilebilir.
  • Yetersiz yada doğrulanamayan gelir : Kredi verenler, minimum aylık kredi ödemelerini yapabilmeniz için kredinizi onaylamadan ilkin işinize, yatırımınıza ve diğeri gelirlerinize bakar.
  • Konut kredileri şeklinde bazı kredilerde, borç verenin geri ödeme kabiliyetinizi hesaplaması için kanunen zorunludur.
  •   Borç veren, krediyi geri ödeyebileceğinizi düşünmüyorsa, kafi oranda kazanmamanız yada borç verenin verdiğiniz bilgilerle gelirinizi doğrulanamaması durumunda kredi başvurunuz reddedilebilir.
  • Yüksek borç / gelir oranı : Bu oran, her ay ne kadar borcunuz bulunduğunu ve ne kadar kazandığınızı karşılaştırır. Borç verenlerin bir fazlaca borç / gelir oranınızı kredinizin onayıyla ödemeleri yapmış olup yapamayacağınızı belirlemek için kullanır. Kredi başvurunuz, yeni borç alabileceğiniz şeklinde görünmüyorsa reddedilebilir.
  • Güvence eksikliği : Küçük işletme kredileri için başvuruda bulunurken, işletme kafi işletme kredisi oluşturmak için yeterince kurulmamışsa, kredi verenler bir çok vakit işletme sahibinin kişisel kredisine bakar. İşletme sahipleri krediyi bizzat güvence altına almayacak yada kredi tutarında değerlenen kişisel varlıkları güvence olarak taahhüt etmedikçe, işletme kredisi olmayan bir kredi için onay alma şansı bir çok vakit zayıftır.
 • Öteki mevzular : Kredi başvurunuz kimi vakit daha azca belirgin nedenlerle reddedilecektir; sözgelişi, noksan bir başvuruda bulunursanız yada borç verenin oldukça kısa bulunduğunu düşündüğü bir ikamet süreniz var ise. Bazı ipotek kredileri geçmez, bu sebeple değerleme kredinin büyüklüğünü haklı çıkaracak kadar yüksek olmamıştır.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz