Findeks ve Banka Düşük Kredi Notunu Yükseltmek

Findeks ve Banka Düşük Kredi Notunu Yükseltmek 

Kredi notunu düşüren en önemli faktör, kredi kartı veya tüketici kredisi taksitlerinin zamanında ödememesidir. Yani kredi kartınızın ekstresini aldığınızda, ödemenizi tam gününde geciktirmeden yapınız.
Dikkat : Kredi notunuzu yükseltmek için kredi kartınızın ekstre borcunun asgari düzeyini değil, tamamını öderseniz kredi notunuz daha hızlı yükselir. Yaptığınız düzenli fatura ödemelerini, banka üzerinden gerçekleştirirseniz kredi notunuz yükselir.

Sık sık kredi çekmek istediğinizde, bankanın gözünde hesabınızı tam olarak yapamadığınız için sürekli olarak nakit sıkıntısı çektiğiniz izlenimi oluşacaktır. Kredi notunuzun tekrar düşmemesi için, sık aralıklarla kredi başvurusunda bulunmayın.

Düşük limitli bir kredi kartı edinin. Bu kartı düzenli olarak kullanın ve düzenli olarak ödeme yapın. Böylece kredi kartınız daha önce takibe düşmüş ( yani kredi notunuz 699 ve altında ise) olsa, bile kredi notunuz  yükselecektir.
Eğer bankadan İnternet yolu ile veya şubeye giderek kredi istediğinizde ret cevabı alırsanız, kredi notunuz büyük oranda düşecektir. Bu nedenle başvuruda bulunmadan önce banka şubesine giderek, yetkili kişiden görüş alın. Bu görüş doğrultusunda başvurunuzu yönlendirin.

Findeks ve Banka Düşük Kredi Notunu Yükseltmek

Sonuç Olarak Kredi Notunuz Düşük Olduğu Sırada Ne Yapmalısınız?

Hem kredi notunuz düşük hem de ödemede zorlanıyorsanız, banka ile görüşerek ödemelerinizi tekrar yapılandırın. Yani kalan miktarı daha uzun vadeye bölerek yeniden kredi oluşturun. Fakat bu durumda elinize nakit para geçmeyeceği için, bu işlem yapılandırma olarak adlandırılmaktadır.

Diğer bankalardaki borçlarınızı da toplayıp tek bir bankadan kredi çekerek, ödemelerinizi tek bir kolda toplayın.
Eğer kredi notunuz çok düşük ise ve tekrar kredi çekecekseniz, notunuzu yükseltmeden başvuruda bulunmayın. Çünkü yukarıda da belirttiğimiz gibi bankadan ret cevabı almak, notunuzu büsbütün düşürecektir.

En önemli konu kredi notunuz düşük olduğunda ödeme yaparken tam zamanında ödeme yapın. Aksi takdirde de yani 1 günlük gecikmede dahi notunuz bütünüyle düşecektir. Notunuzu yükseltecek en önemli faktörün gününde ve tam ödeme yapmak olduğunu her zaman göz önüne alın. Kredi notunuzun düşme sebeplerinden biride başkası için kredi kefil olduğunuz dosyaların gecikmeye düşmesidir.

Findeks ve Banka Düşük Kredi Notunu Yükseltmek

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz