Vasıta kredisi çekerken nelere dikkat etmeliyiz  : Vasıta kredisi çekerken belirlenmesi gereksinim duyulan ilk husus sıfır araç mı alacaksınız yoksa ikinci el vasıta mı? Sıfır model bir vasıta almayı düşünüyorsanız, otomobili alacağınız firmanın kendi kurduğu finansman destek sistemlerinde göz atın.

Firmalar kampanya dönemlerinde  % 0 faizli ve uzun vadeli kredi seçenekleri sunar. Kampanyaları takip edip, bütçeniz için en uygun zamanı beklemelisiniz. Vasıta kredisi tekliflerini değerlendirirken dikkatli olmalısınız. % 0 faizli kredi adı altında tanıtımı meydana getirilen finansman destekleri, sözleşmede dikkat edilmeyen bazı maddelerden dolayı gerçek faizden daha oldukça bir ücret ödeyebilirsiniz.

Kredi sözleşmesinin tüm detaylarını inceleyin. Ödeme yaparken fazladan harcamalarla karşılaşmayacağınızdan güvenilir olun. Kredi vadelerini ince eleyip sık dokuyarak belirleyin. İkinci el bir otomobil alacaksanız araç kredisi için direkt bankalara müracaat yapmalısınız.

Belli bir gelire haiz ve kredi sicil notu iyi olan kişiler sorunsuz bir halde vasıta kredisi çekebilir. Ekonomik yönden mağdur olmamak için ilk olarak bütçe planınızı doğru bir halde yapın. Kredi taksitlerini öderken sıkıntıya düşmeyeceğinizden güvenilir olun. Taksit ödemelerinizde bütçenizin sarsacak durumları öncesinden hesap edin. Uzun vadeli kredilerden uzak durun. Bankaların vasıta kredisi faiz oranlarına otomobil kredisi hesaplama sistemi üstünden ulaşın.  

 

Vasıta kredisi başvurularında tüketicilerin karşılaştıkları en mühim sorun,  bankaların kredi verirken kendi belirledikleri sigorta şirketinden kasko sigortasının yaptırılması  mecburi kılmasıdır. Kendi belirledikleri şirketten kasko yaptırması durumunda daha düşük faizli kredi teklifi verirler.

Bankaların vasıta kredisi verirken, kasko yaptırılmasını şart koşma benzer halde bir hakları yoktur. Kasko sigortası isteğe bağlı bir sigorta türüdür olup tüketici talep etmediği takdirde böylesi bir koşul öne sürülemez. Kasko sigortası durağan(durgun) bir prim tutarına haiz değildir. Her sigorta şirketi aynı vasıta ve sürücü için değişik kasko teklifi verir. Kredi çekmeyi düşündüğünüz banka daha düşük faiz oranlı kredi için kasko sigortası yaptırmanızı şart koşuyorsa, ilk olarak bankadan söz mevzusu kasko sigortasının priminin ne kadar bulunduğunu ve bu prime hangi teminatların dahil bulunduğunu öğrenin.

Vasıta Kredisi Kullanmadan Ilkin Bilmeniz Gerekenler

Herhangi bir finansmana başvurmadan ilkin, kredilerinizin iyi mi çalıştığını anlamak önemlidir, böylece durumunuz için hangi türün en iyi bulunduğunu bilirsiniz .

İşte kredilerle ilgili bazı sık sorulan sorular ve cevapları.

İnsanların almış olduğu en yaygın kullandığı kredi türleri nedir?

Ev özkaynak kredi limitleri; ipotek, otomobil, işletme ve kişisel krediler; kredi kartları; ve öğrenci kredileri insanların almış olduğu en yaygın kredi türleri arasındadır.

Kredilerin koşulları, kredi puanınız, borç verenin riski ve kredinin ne kadar süre süresince ödeneceği benzer halde bir ekip faktöre bağlıdır.

Ne tür krediler almak daha kolay ve niçin?

Tipik olarak, bir otomobil satın alma ve ev geliştirme için finansman daha düşük bir faiz oranı elde etmek ve taşımak için daha kolay olabilir.

Sözgelişi, bayilik alanındayken bir otomobil için finansman alırsanız, “faiz” giderlerinin bir kısmının yada tamamının satın alma maliyetinize dahil edildiğini varsaymalısınız.

Alınması kolay finansmanın bir diğeri örneği de mağazalardan ve öteki satıcılardan alınan kredi kartlarıdır.

Bir oldukça durumda, bu mağazalar size kredi kartı ile adım atmak için endişeli, böylece mağazalarından bir şeyler satın alacaksınız. Size kredi vermek için küçük bir risk almaktan mutluluk duyarlar, böylece onlardan satın alırsınız.

Bazı hükümet programları kredi almayı kolaylaştırır.

Hükümet, bankaların belirli ipoteklerden yada talebe kredilerinden para kaybetmeyeceğini güvence ediyor, bu da kredi verenleri aksi takdirde oldukca riskli bulacakları kredileri onaylamaya daha istekli hale getiriyor.

Teminatlı ve teminatsız bir kredi arasındaki fark nedir?

Bir teminatlı kredi bu şekilde bir otomobil yada ev olarak, bir şeye takılır. Bu, borç verene temerrüde düştüğünde hazır rücu verir.

Mesela, otomobil krediniz bulunduğunu ve ödemeleri yapmayı bıraktığınızı varsayalım. Borç veren, otomobilinizi tekrardan işletebilir ve harcamalarını ve kredinizdeki bakiyeyi ödemek için satabilir. Eğer borçlu olduğunuz kadar satamazlarsa, kalan bakiyeyi ödemeniz gerekebilir.

Bazı kredi kartları güvence altına alınmıştır; sözgelişi, ekli bir tutum hesabıyla.

Bir teminatsız kredi borç veren aynı hazır ilaç vermez. Teminatsız bir kredi limitiniz var ise ve ödeme yapmayı durdurursanız, borç veren sizden tahsilat yapmak için yasal adımlar atmaya başlayabilir.

Sonunda, borç veren varlıklarınızı yada paranızı banka hesabınızdan ele geçirebilir, yalnız bu, güvenli bir krediden daha oldukca ilgili bir süreçtir.

Teminatlı kredileri almak teminatsız kredilerden daha kolaydır.

Kredi alma şansımı iyi mi artırabilirim?

Vasıta kredisi çekerken nelere dikkat etmeliyiz

Kredi başvurusu yapmadan ilkin finans kurumunuzun tertipli olduğundan güvenilir olun.

Borç veren, ödemelerinizi yapabileceğinizi ve yapacağınızı bilmek ister ( aylık kredi ödeme tutarınızı kestirmek için bu kolay kredi hesaplayıcısını kullanın).

Borç türüne bağlı olarak, borç verenler krediyi gelirinize, istikrarınıza (sözgelişi mesleğinizde geçen süre) ve geçmişte satmaca ödeme geçmişinize bağlı olarak geri ödemeniz olasılığını tahmin eder.

Bir borç vereni etkilemek için, faturaların ödenmesi mevzusunda iyi bir sicile ihtiyacınız vardır ve ödenmemiş faturalar yoktur.

Ek olarak, durağan(durgun) bir geliriniz bulunduğunu ve aslına bakarsanız oldukca fazla borç yükümlülüğünüz olmadığını kanıtlayabilmeniz gerekir.

Kredi verenler bir çok süre gelirinizi ve kredi başvurunuzla ilgili diğeri bilgileri ister.

Satmaca ödeme alışkanlıklarınızı ve kredi raporunuza ve kredi puanınıza bakarak çeşitli kredi borçlu olduğunuz tutarları öğrenirler .

Kredi puanı nedir ve ne anlama gelir?

Bir kredi puanı kredi tarihinin bilgilere dayalı bir numara kredi hesapla bulunduğunu. Geçmişinizle ilgili olmayan bilgileri dikkate almaz.

Sözgelişi, gelir geçmişinize dahil edilmez. Faturalarınızı zamanında ödediğiniz ve diğeri faktörlere dikkat ettiğiniz sürece, nispeten mütevazı bir gelirde birinci sınıf bir kredi puanına haiz olabilirsiniz.

Kişisel Kredi puanı , son zamanlarda yeni kredi açtık olsun, senin borç kullanım oranı (toplam borç azca borç daha iyi olmak kullanılabilir kredi, karşılaştırıldığında) ne kadar süre yaşadım kredi dayanmaktadır, kredi türleri var ve keşfetmenize ödeme geçmişi.

Bu faktörlerden en önemlisi ödeme geçmişinizdir.

Yalnız bir kredi puanınız yok. Borç verenler değişik amaçlar için değişik puanlar kullanırlar.

Bir otomobil için başvurduğunuzda kredi puanı, ipotek için başvurduğunuzda kredi puanınızdan değişik olacaktır. Puanınız günden güne değişecektir.

Kredi puanınızdaki küçük farklılıklar önemsizdir ve onlar için endişelenmemelisiniz. Önemli olan daha büyük fotoğraf.

Kredi faizi iyi mi hesaplanır?

Faiz senelik bir meblağ olarak anlatılır, sadece çoğu zaman günlük yada aylık olarak hesaplanır.

Sözgelişi, senelik faiz oranı yüzde 12 olan bir krediniz bulunduğunu varsayalım. Bakiyeniz devrin başlangıcında 10.000 $ ise, ay için faiz gideriniz 100 $ (10.000 $ X 12 yüzde 12 ay bölünür) olacaktır.

Kredi kartı faizi bir çok süre güne nazaran hesaplanır. Bu, kredi kartı faturanızı aylık döngüde ne kadar erken öderseniz o denli azca faiz ödeyeceğiniz anlamına gelir.

Tüm borçların faiz ödemesini engellemek için kaçınmalıyım?

Vasıta kredisi çekerken dikkat

Fazlaca fazla borç kötü. Yüksek faizli borçların birikmesi, finansal geleceğinizi sabote etmenin en süratli yolu olabilir.

İnsanlar gelecek ayın yada gelecek senenin maaşında yaşamaya ve bunu yapmak için yüksek faiz oranları ödemeye başladıktan sonrasında, borçtan çıkmak ve finansal hedeflerinde ilerleme kaydetmek oldukca zor olsa gerek.

Bu, tüm borcun kötü olduğu anlamına gelmez. Çalışmak için güvenilir bir ulaşım kaynağına ihtiyacınız var ise, sözgelişi, bulabileceğiniz en ucuz güvenilir aracı satın almak ve olabildiğince acil ödemek zekice bir karar olabilir.

Benzer şekilde, çoğumuz kredi almadan asla bir ev satın alamıyorduk. Ilkin para biriktirmeye çalışsaydık, konut tutarları para biriktirebileceğimizden daha süratli yükselebilir. Bir ev satın almak için ipotek borcunu almak sağlam bir finansal hareket olabilir.

Kişinin araçlarının ötesinde yaşamak için borca ​​girmek kötü bir şeydir. Toplam finansal planınızın bir parçası olarak alınan ihtiyatlı bir borç değildir.

İflas başvurusu yaparsam ödenmemiş kredilerime ne olur?

Bölüm 7 batkı başvurusunda bulunursanız , borçlarınız iade edilebilir. Nakit ve muaf olmayan diğeri varlıklarınız var ise, alacaklılarınıza kısmi ödeme yapılabilir.

Bununla birlikte, bir oldukça durumda, batkı halinde öğrenci kredileri yada teminatlı kredileriniz boşalamaz. Otomobil ödemesi benzer halde teminatlı kredileriniz var ise, mahkemeler otomobilinizi koruyabilmeniz için borcu tekrardan teyit etmenize ve ödemeye devam etmenize izin verebilir.

Ev, oto, kişisel, iş, talebe ve öteki durağan(durgun) kredi türleri için aylık ödemelerinizi belirlemenize destek olması için bu kolay kredi hesap makinesini kullanın .

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz