800 Kredi Puanım Var Ne Kadar Kredi Çıkar

800 Kredi Puanım Var Ne Kadar Kredi Çıkar

Diye Düşünüyorsanız Bankaların kredi talebinde bulunulduğunda ilk bakmış oldukları kriterlerden birisi kredi notudur. Ancak kredi notunuzun 800 olmasıyla kredi alınabiliyor mu? Sorunuzun cevabını sizlere açıklayacağız.

800 Kredi Puanım Var Ne Kadar Kredi Çıkar

800 Kredi Puana Kredi Veren Bankalar
Bankalara kredi için başvuruda bulunan müşterilerine cevap vermek adına ilk olarak sorgu için bakmış oldukları şeylerden biri de kredi notudur. Kredi kayıt bürosu ile KKB puanlama sisteminde kişilerin kredi notuna oldukça kolay bir şekilde ulaşılabilen bankalar, kredi risk durumuna göre size kredi için onay çıkarabilir, yada uygun görmeyip reddedebilir.Findeks kurumu aracılığı ile bireyin kendi kredi notuna bakması mümkündür. Bu sistem ile her bireyin kredi notu 0 ila 1900 arasında bir puan ile derecelendirilir.

Kredi Notu 800 Olana Kredi Veren Bankalar

Findeks kredi notu üzerinden sorgulama yaptığınızda, kredi notunuz 800 puan çıkıyorsa sizlere QNB Finansbank, Türkiye Ekonomi Bankası, Odeabank, Fibabank, Ziraat Bankası ve İş Bankası kredi verebilir. Bu bankalar arasından hangisini uygun gördüyseniz, en yakın şubeye giderek gelir belgenizi, ipotek ve rehin amaçlı olarak tapu belgenizi götürerek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

800 Kredi Puanım Nasıl Kredi Çekilir ?

Kredi notu 800 ya da daha üzerinde olan kişiler, orta riskli grupta yer almaktadırlar. Bankalar üzerinden kredi çekmek için borçlarını zamanında ödemeli, puanlarını riskli gruptan iyi ya da çok iyi sınıflarına yükseltmeye gayret etmelilerdir. Böylece kredi notunu yükselterek, daha kısa sürede ve uğraşmadan bankalardan kredinizi temin edebilirsiniz.

Bankalar kara listede yer alan bireyler için sicil affı yasası ile listeden çıkarılmasına olanak sağlamaktadır. Eğer sizde bankaların kara listesinde yer alıyorsanız, bu sebepten ötürü de kredi notunuz düşük çıktıysai sicil affından yararlanarak, yani borçlarınızı tekrar yapılandırarak, uygun vadeler ile ödeyip, kredi notunuzu tekrar yükseltmeye çalışabilirsiniz.

Sicil affından faydalanmak isteyen bireyler, bankalarına müracaat ederek kredi notunun neden düştüğünü öğrenmelidir. Kredi ve kredi kartları borçlarının zamanında ödenmediğinde kredi notu düşüklüğüne sebep olur. Bu durumda bankanız ile iletişime geçerek kredi ödemelerinizin tekrar yapılandırılmasını talep edebilir ve ödemelerinizi düzene sokabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz