2020 Banka Kredi Faiz Oranları 

2020 Banka Kredi Faiz Oranları oldukça merak edilen bir konu haline geldi. Özellikle ihtiyaç ve konut kredisi faiz oranları, 2018 yılındaki Enflasyon Yükselişlerinden dolayı bir çok kredi imkanlarında değişikliğe gitti.

2020 Banka Kredi Faiz Oranları

İhtiyaç Kredi Faiz Oranları 2018

Bankalar üzerinden ihtiyaç kredisini kullanmak isteyen kişiler, bankalar arasından en uygunu bulabilmek adına çeşitli araştırmalarda bulunur Bizde sizler için bankaların bu sene ihtiyaç kredisi faiz oranlarını karşılaştırmak için biz liste hazırladık. Böylece aralarından size göre en ideal olanı seçebilir ve buna göre başvuruda bulunabilirsiniz.

Bankaların faiz oranları en güncel hali aşağıdaki gibidir;

Türkiye İş Bankası – Faiz oranı 
CEPTETEB – Faiz oranı %0,89
Burgan Bank – Faiz oranı 
ING Bank – Faiz oranı %0,79
Akbank – Faiz oranı 
Denizbank – Faiz oranı %2,87
Finansbank Enpara – Faiz oranı 
Vakıfbank – Faiz oranı 

Garanti BBVA – Faiz oranı %1,59

Yukarıda yer alan faiz oranları, 10 bin TL ve 48 ay vadeli krediler için hesaplanmış olan oranlardır. Vade ve kredi miktarı değiştikçe, bankaların da faiz oranları değişiklik gösterebilir.

Konut Kredi Faiz Oranları 2018
Son zamanlarda dolar kurunun artışı ile beraber, banka faiz oranlarının da yükselme yaşandı. Şuan güncel olan konut kredisi faiz oranlarına göz atacak olursak aşağıdaki gibidir;

QNB FinansBank – Faiz oranı %2,40
Yapı Kredi Bankası – Faiz oranı %2,42
Denizbank – Faiz oranı %2,90
Garanti Bankası – Faiz oranı %2,67
Akbank – Faiz oranı %2,95
Vakıfbank – Faiz oranı %2,25
HSBC – Faiz oranı %3,00
Türkiye İş Bankası – Faiz oranı %1,98
Türkiye Ekonomi Bankası – Faiz oranı %2,58
Halkbank – Faiz oranı %2,09

İhtiyaç kredisinde olduğu gibi, bankalardan çekeceğiniz konut kredisi tutarı ve vadesinde göre faiz tutarları değişiklik gösterebilir. Yukarıda belirttiğimiz faiz tutarları, güncel ve maksimum faiz oranlarını kapsamaktadır. Daha detaylı bilgi için bankanızla iletişime geçebilirsiniz.

Son zamanlarda doların yükselmesi ile bankaların faiz oranlarında da ciddi bir şekilde yükseliş söz konusu olmuştur. Bu sebeple size önerimiz, bankalardan kredi çekerken ödeyebileceğiniz tutar kadar vadeye bölerek, sizin için hangi banka daha avantajlı durumda ise onu tercih etmenizdir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz