2020 Akbank konut kredisi nasıl alınır

2020 Akbank konut kredisi nasıl alınır Konut alımı gibi önemli konular hayati önem taşımaktadır. Çünkü alacağınız konutta bir ömür geçireceksiniz ve yaşlılık döneminizde dahi kullanışlı bir yapıya sahip olması sizi rahat ettirecektir. Eğer kredi alımı yapmak istiyorsanız öncelikle satın alacağınız eve hızlı bir şekilde karar vermemelisiniz. Hayatınızı geçireceğiniz ev hem sizi rahat ettirecek hem de hayallerinizi süsleyecek güzellikte olmalıdır. Üstelik yeni yapım binalara yönelim göstermeniz deprem sırasında evinizde oluşacak riskleri azaltabilmektedir. Peki alacağınız eve karar verdikten sonra hangi bankadan kredi çekmelisiniz?

Hayallerinizi süsleyen evin alımına karar verdikten sonra sizin için en uygun ödeme planını sunacak olan bankanın Akbank olacağından emin olabilirsiniz. Akbank ödeme konusunda problem yaşamamanız için tüm ayrıntıları düşünmek ile birlikte risklere karşı da sizin için önceden tedbir alabilmektedir. Bu sayede kredi ödemenizi gerçekleştireceğiniz süreç içerisinde hiçbir problem yaşamamış olacaksınız.

2020 Akbank konut kredisi nasıl alınır

Alacağınız konut için çekeceğiniz kredi tutarı değişim gösterecek olsa bile çekeceğiniz kredinin maksimum tutarının 100.000 TL olduğunu düşünelim. 100.000 TL tutarında bir kredi çekecek olan kişinin aylık ödemesi 1.613.35 TL olacaktır. Bu tutar asgari ücret ile çalışan bir kişinin ödemesi mümkün olmayan bir tutardır. Bu neden ile de bankanızın kredi ödemelerinizi rahat gerçekleştiremeyeceğinizi düşünerek kredi sağlamaması son derece doğaldır. Ancak kredi ödeme tutarı her ne kadar yüksek gibi görünüyor olsa da çektiğiniz kredinin faiz oranı sadece %1.25 olarak belirlenmektedir. Bu sayede çektiğiniz krediye etkisi çok yüksek olmamaktadır.

120 ay vade seçenekleri ile sunulan en yüksek kredinin tutarının ise 500.000 TL olduğu görülmektedir. Bu tutara sahip olan bir kredinin ise aylık ödemesi 8.066.75 TL olmaktadır. Fakat bu kredinin normal bir maaş ile ödenmesinin de imkansız olduğu görülmektedir. Fakat bu tutara sahip bir krediyi çektiğiniz de bile faiz oranınız %1.25’i geçmemektedir.

Kredi almadan önce kredi notu öğrenme işleminizi yapın. Akbank’tan konut kredisi almak isteyen kişiler için farklı seçenekler sunan bankanın en önemli planı kredi çeken kişileri rahatlatmaktır. Bu neden ile de kredi çekimi yapacak olan kişiler için özel kredi paketleri bulunmaktadır. Bu kredi paketlerinden bir tanesini seçerek sizde hayallerinizdeki evin kapılarını aralayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz