Ana Sayfa Hakkımızda

Hakkımızda

Dolarkuru.net ; Güncel, Siyaset, Spor, Magazin, Kültür ve Sanat, Dış Haberler ve öteki tüm kategorilerde güncel haber sunmak ve web kullanıcısının habere ulaşmasını kolaylaştırmak için oluşturulmuş geniş kapsamlı bir haber portalıdır.
İlkelerimiz
Tarafsız Habercilik: Sitemizde gösterilen haberlere mevzu olan vakalara yada haberlerde adı geçen kişilere tam bir tarafsızlık içinde yaklaşmaktayız. Biz haberi okura ulaştıran “aracı” olarak, hiçbir haberin anlamını değiştirmemeyi ve hiçbir haberi manipüle etmemeyi ilke edinmiş bulunuyoruz.
Mimiksiz Habercilik: Okurlarımıza sunduğumuz haberlerin içinde ne olduğunun “iyi haber / fena haber”, “müjdeli haber / kara haber” olması ile ilgilenmiyoruz. Haberi sunarken, okura “şimdi sevinmelisin” yada “şimdi üzülmesin” havası ile sunmuyor; yalnızca gerçeği, yalnızca olanları, aktarıyoruz. Bir haberin okurda ne tür duygular uyandıracağı okurun karar vereceği bir mevzudur.
Açıklık: Herhangi bir gerçeğin ve herhangi bir olayın kenara itilmemesi, bilgili yada bilinçsiz bir halde küçük puntolarla bir kenara atılarak gözden saklanmaması icap ettiğini savunuyoruz. Her ne olduysa ve her ne vaka haber niteliği taşıyorsa bizim konumuzdur ve okurun bunu bilmeye öğrenmeye hakkı vardır. Hiçbir haberi saklamayacağız, küçültmeyeceğiz, gözden kaçırmayacağız.
Hüküm Veren Değil, Postacı Habercilik: Biz, haberi aktaran kişiler olarak görevimizin; okurları yönlendirmek yada habere mevzu vaka ile ilgili girişimlerde bulunmak olmadığını düşünüyoruz. Daha açık bir ifade ile, ne Türkiye’yi yöneten herhangi bir şahıs yada kurumu etkilemeyi, ne de halkı haberin enerjisini kullanarak yönlendirmeyi düşünmüyoruz. Biz postacıyız. Görevimiz postayı alıcısına zamanında ulaştırmaktır. Bunun haricinde “halkı aydınlatmak”, “halka yol göstermek”, “hükumeti yola getirmek”, “toplumu düzeltmek” benzer biçimde görevlerimiz yoktur.
Ne Yapıyoruz?
Türkiye’de ve dünyada meydana gelen vakalar ve gelişimleri ajanslar ve kendi ekibimiz vesilesiyle takip ederek size sunuyoruz. Sitemizde, kendi mahallenizden dünyanın en uzak köşesine kadar her yer ile ilgili haber okuyabilirsiniz. Ziyaretçilere, son 10 günün tüm haberleri içinde mevzuya nazaran arama yapma olanağı sunmaktayız. Bu arama, kelime ve ilgili bazlı, suni zeka ile desteklenmiş gerçek bir haber arama sayfasıdır.
Yasalara %100 Uygun
Sitemiz Türkiye Cumhuriyeti Yasalarına %100 uygun olarak gösterim yapmaktadır. Sitemizde gösterilen her türlü haber, fotoğraf, data, metin; telif hakkı sahiplerinden yazılı izin alınmak suretiyle yayınlanmaktadır. Sabah saatlerinde yayınladığımız gazete haber özetlerinde ise, yalnızca haberin başlığı ve giriş cümlesine yer verilmekte, haberin tam metnini okumak isteyen ziyaretçilerimiz ilgili gazetenin web sayfasına yönlendirilmektedir.