Güncel Bilezik ve Gram Fiyatları 2020

Altın almak isteyenler için en yeni bilgiler burada. Piyasa üzerindeki hareketliliği takip edebilmek oldukça önemli bir duruma dönüştü. Dolar kuru dahil tüm etkenlerin neler yapabileceği hususunda bilgi edinmenin büyük yararı var. 

 

Altın fiyatları hakkında bilinmesi gerekenleri herkes yakından takip ediyor. Özellikle yapılan açıklamalar altın alım satımları yapılmasının tam zamanı olduğunun bir kez daha altını çizdi. Son yıllarda en mantıklı yatırım aracı olarak biliniyor. Bankalar bile altın hesapları üzerindeki artışla birlikte sunmakta oldukları hizmetleri katlamaya devam ediyor. Sadece yatırım değil yaz ayının gelmesi de hediyelik altın fiyatların inanılmaz bir artış gösterdi. Tüm organizasyon bu dönemde gerçekleşince bir kişi çok sayıda altın almak zorunda kalıyor. Bununla beraber dikkat edilmesi gerekenleri göz ardı etmeden ve en avantajlı durumlardan faydalanarak ilerlenmesinde büyük yarar var. 

Güncel Altın Fiyatları Ne Durumda? 

Güncel Altın Fiyatları

Güncel altın fiyatları sürekli olarak değişim göstermeye devam ediyor. Her ne kadar fiyatlar çok yüksek olarak kabul edilse de talebin ardı arkası kesilmiyor. Düğünler, nişanlar, sünnetler ve diğer birçok kişi için gelişim sağlanması tamamen gösterilmekte olan ilginin ne kadar büyük olduğunu kanıtlıyor. 

 

Tüm altın çeşitlerinde yüksek değerler söz konusu. Zaman ilerledikçe alım satım fiyatlarında çok daha farklı gelişmeler beklenilmektedir.  

Yarım altın fiyatı şuan için satış fiyatı 1.271,6 TL işlem görüyor. Yarım altın almak için ödenen miktarsa tam olarak 1.261,1 TL olarak belirlenmiş durumda. Tam altın satış fiyatı 2.522,2TL değerinde işlem görürken, 2.535,4TL’den satılıyor. Gram altın fiyatı her geçen sene biraz daha yükseliyor. Çünkü çeyrek altın aşırı derece pahalı ve müşterileri oldukça zor duruma sokabiliyor. Gram altın almak isteyenler 388,6TL ödeyerek alım satım yapabilirler. En çok tercih edilen altın türü yine çeyrek altın oluyor. Yapılan son açıklamalara göre çeyrek altın fiyatı 388,8TL’den satış yapılıp, 399,83TL’den kuyumculara satılabiliyor.  

Güncel Bilezik ve Gram Fiyatları Ne Kadardan İşlem Görüyor? 

Güncel Bilezik ve Gram Fiyatları

Güncel bilezik fiyatları genel anlamda normal karşılanıyor. Tüm bilezik satışları altın kadar tercih edilmese başta 22 ayar bilezik 352TL’den alınıp, 356TL’den satılıyor. Reşat Altını almak isteyenler 2.554 lirayı gözden çıkartırken, satmak isteyenler 2,568 gibi bir rakama geri satılabiliyor. 22 ayar altın almak isteyenler 353 miktarında para ödemek zorundalar. Satışı için elde edilecek tutarsa 355 olarak belirlenmiş durumda.  

An itibariyle olan bu fiyatlarla yapılacak olan alışverişler oldukça makul fiyatlarla ilerlemektedir. Tüm alım-satım işiyle uğraşanlar yakın bir zamanda fiyatların biraz daha yükselmesini beklemektedir. Devamlı olarak kullanılan ve baştan sona gelişim sağlanması istenilen sektör olan kuyumculuk, bütün müşterilerin ilgisinin daha fazla olması yönünde yorumlar yapıyorlar. Yatırım dışında hareket edilmesi biraz cepleri zora soksa da alınmasının mecbur olunması da ayrı bir konu. Altın fiyatları hakkında bilinmesi gerekenleri takip ederek en doğru alım satımı yapmaya biraz daha yaklaşmış olacaksınız.  

 

Altının özellikleri ve çeşitleri nelerdir.

Altın kimyasal bir elementtir, bu yüzden yalnızca bulunamaz, üretilmez. Büyük seviyede hareketsizdir, doğrusu: – Çürümeye neredeyse büsbütün bağışık değildir, onu kullanan rastgele bir endüstriyel / kimyasal süreçte oldukça yararlı değildir ve  uzun vade ucuza depolanması kolaydır devirleri.

Nadirliği, yoğunluğu, yumuşaklığı ve oldukça uygun elektriksel iletkenliği ile dikkat caziptir.

Altın, fizikî özelliklerinden kaynaklanan azca sayıda endüstriyel tutum bulur. Diş hekimliğinde ve yüksek kalitede korozif olmayan temas gerektiren kimi elektronik cihazların üretiminde kullanılır.

Bununla beraber, nitekim ergonomik tasarrufları sayısal olarak kıymetsizdir. Yeryüzünden kazılan tüm altınların büyük bir kısmı şu üç şekilde kullandık: –

Rengi ve servetle münasebetinin mücevher üretiminde tasarrufuna ekte bulunmuş olduğu zatî bir süsleme olarak (küresel arzın ~% 60’ı)
Kamu serveti – destekleyici para sistemleri (küresel arzın ~% 20’si)
Özel bir servet deposu olarak (küresel arzın ~% 15’i)

Altının Bolluğu
Altın oldukça nadirdir. Tüm jeolojik deneyimlere nazaran, neredeyse külliyen kayalarda düşük konsantrasyonlarda bulunur.

Nuggets bir istisnadır, lakin keşfedilen altının en ufak kısmını açıklar. Değişiktir ki, deniz suyunda çözelti içinde altın da vardır, gelgelelim yekun ölçü büyük olmasına rağmen (okyanuslar büyük olduğundan) konsantrasyon düşüktür ve ekstraksiyonu makul rastgele bir hızla gelişen teknolojinin ötesine taşır. Sürece için 1.000 ton deniz suyunu pompalamanın maliyeti, üreteceği ufak seviyede altın ölçüsünü kıymetli seviyede aşacaktır.

Altının Dünya kabuğundaki averaj konsantrasyonu milyonda 0.005 kısımdır. Çıkarma teknolojisi ilk olarak pahalıdır zira süreç her devir ufak sonuçlar için büyük fizikî ölçülerde cevherin manipüle edilmesini gerektirir. Cevheri kaldırmak, öğütmek ve işlemek için ihtiyaç duyulan gücün kendisi pahalıdır ve karlı bir formda işlenebilen cevher kalitesi üstünde daha düşük bir hudut oluşturur. Artan güç maliyetleri her zaman madencilik yaşayabilirliğini tesirler .

Değişik noktalarda taraf kabuğundaki minerallerin konsantrasyonu averajlarından farklıdır ve işlenebilir cevherler üreten varyasyonlardır. Mesela demir, Dünya kabuğunun içinde ne olduğunun averaj% 5,8’ini oluşturmaktadır. Bir cevher olarak kabul edilmek suretiyle ortalama% 30’luk naturel varyasyonlarla konsantre edilmesi gerekir, bu da ortalama 5 sefer lüzumlu jeolojik konsantrasyonu gösterir. Düşük kademeli altın cevheri ton başına 5 gram (milyonda 5 parça) suretiyle bir şey ihtiva eder. Binaenaleyh, altın cevherinin yaşayabilmesi için ortalamanın ortalama 1000 katı kadar konsantre edilmesi gerekiyor.

Altın konsantrasyonu süreci, Dünya yüzeyinin hem üstünde hem de altında gerçekleşir. Yüzeyin üstünde ya da yakınında, mesela nehirlerde akan suyun tesirleri ile konsantre olan alüvyon altın vardır. Oldukça yoğunluğu sebebiyle su yavaşladıkça altın süspansiyondan düşecektir. Bir nehrin altın taşıyan kayadan kesildiği ve hemen sonra düz / geniş bir dere yatağına çarptığında yavaşladığı mahalde, altın bir ‘plaser’ yatağında ağırlaşarak, altın parçacıkların yatay kaydırma ve asrî eşdeğer eşyalar ile çıkarılmasına müsaade verecektir. 1849 Kaliforniya Altına Hücumu, Sacramento nehrindeki bu teknik için mahsusen erişilebilir olan altın yataklarından büyüdü.

Yeraltı altın damarları ya da “lodes” ekseriyetle sülfitler ve piritler dahil olmak suretiyle çeşitli metalik tortularla beraber üretilir. Gayri mineraller uzun bir süre süresince ayrıldığından altın konsantrasyonu meydana gelebilir. Yeterli verim cevheri oldukça nadirdir.

Altının Ekstraksiyonu ve Saflaştırılması

Altının etkisizliği sebebiyle, cevher içindeki altının% 80’i temel durumundadır. Ekstraksiyon ve hemen sonra saflaştırma için birkaç süreç vardır.

Amalgamasyon, altının cıva ile çözülme isteğinden dolayı çalışan civa bazlı bir süreçtir. Civa bir cevhere uygulanır, altınları alır ve ortaya çıkan amalgam damıtılır, civa onu çıkarmak için kaynatılır. Civa son radde toksiktir ve bundan dolayı etrafa hassastır, bu da endüstriyel tesisi bu tip ekstraksiyonu pahalı hale getirir.

Altın çıkarımı için en kıymetli süreç siyanürdür. Hava varlığında sodyum siyanür çözeltisi altının çözeltiye girmesine niçin olur. Kaliteli cevherler, kazan liçi denilen şeyde siyanür altında altınlarından vazgeçerler. Daha düşük kaliteli cevherler, uzun bir süre süresince siyanür çözeltisine yeniden yeniden püskürtülmesini gerektiren büyük cevher yığınlarının yan almış olduğu yığın liçi gerektirir.

Nispeten ham altın iki ana yolla saflaştırılır. Daha ucuz saflaştırma aşaması, klor gazı kullanan ve% 99.5 saflaştırmaya ulaşan Miller sürecidir ve hemen sonra altını% 99.99 saflığa elektrolize eden daha pahalı Wohlwill süreci vardır.

Külçe Bar

O Not Londra Muntazam Teslimat Barlar – külçe ana süreç ünitesi (resimli) – saf 99.5 minimum% belirtilir.

Altının Maddi Olmayan Hali

Altının kıymetli özelliklerinden biri ruhsaldır. Birden fazla insan, altının ayırt edici rengini zenginlikle kolay kolay ilişkilendirir ve birçoğu rengi hoş olarak düşünür – muhtemelen parayla oldukça yakından bağlantılı olduğundan. Bu, diğeri somut ve taşınabilir servet mağazalarına kıyasla ölçülemez bir avantaj sağlar.

Altın mücevher ticareti külçe için kalıcı ve global bir pazarlama teşebbüsüdür ve binlerce senedir altını maddi karşılık deposu olarak tanıtmak için işlenmemiş metalle el ele gitmiştir. Rastgele bir rakip materyale giriş için kıymetli bir beis oluşturur ve külçe formunda, bir para biçimi olarak altının güvenliğine ekte bulunur.

Altın ve Çağdaş Para
Uygarlık süresince altın para olarak kullanılmıştır, lakin ikisi artık son 3000 yıl boyunca sıradandan daha azca alakalıdır.

Modern para üniteleri (birçok eski para biçimi benzer biçimde), arzlarını çoklukla bir hükümet ya da merkez bankası tarafınca diktat ile genişletebilir. Tüm modern paralar o zaman hükümete tabidir, bu da tasarrufların bedelinin bir kademeye kadar siyasal bir gündeme nazaran kararlaştırıldığı manasına gelir. Uygar koruyucular, paranın oldukça ihraç edilmesine niçin olabilecek rastgele bir ekonomik ya da politik bunalıma maruz kalmaktadır, bundan dolayı uzun vadeli refahları, mali kıtlığı empoze etmek için siyasal mekanizmaların güvenilirliğine bağlıdır.

Tarihsel emsal, parayı kıt tutmanın her devir siyasetçilerin çıkarına olmadığını gösterir.

Ender olması sebebiyle altın, nadiren para olarak yararlı kılan kıtlığı dayatır. Paranın fizikî bir tezahürünün – külçe biçiminde – arzu edilen bir şey olup olmadığı, rastgele bir devirde münakaşaya açıktır. Gelgelelim sıhhatli bir kıtlıktan nakdî bir gereç isteniyorsa, altın hala her zamanki suretiyle elverişlidir. Altınla ilgili yatırım sorusu, kıtlığın sağlam bir halde uygulanıp uygulanmadığı değil, gelecekte bu türlü emniyetli bir kıtlığın gelecekte koruyucular tarafınca istenip istenmeyeceği değil.

İnsanların kıymetli çoğunluğu, hükümetlerimizin ve merkez bankalarımızın para arzını yönetmek için yeterli beceriye haiz olduğuna inandığından, altının nakdî bir materyal olarak tasarrufu bilhassa son 70 yılda azalmıştır. Bu sistemli bir örüntüdür. Kağıt para yaygınlaştığında altın sessiz bir şekilde art plana kayacak zira meşhur Gresham Maddesi’nin “kötü para dolaşımdan uygun para çektiğini” söylemiş oldu. Lakin paranın gizeminin bir kısmı, ilerleyen sahifelerin açıklamayı amaçlayacağı altının döngüsel görünüşüyle ​​ilgilidir.

Lütfen Dikkat: Bu tahlil, fikrinizi yönlendirmek için değil, mülahazalarınızı bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Evvelki fiyat trendleri gelecekteki performansın garantisi değildir. Rastgele bir varlığa yatırım yapmadan evvel, ferdî koşullarınıza münâsib olup olmadığından güvenilir değilseniz finansal tavsiye almalısınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz