Canlı Döviz Kuru

#İsimFiyatDeğişim (24s)Piyasa DeğeriHacim (24s)Mevcut TedarikFiyat Grafiği(7D)

 

 

Canlı döviz kurları

Canlı döviz kuru aşağıdakileri ifade edebilir:

Gerçek zamanlı olarak güncellenen bir döviz kuru.
Şu an bankalararası veya piyasa döviz kuru.
Gerçek zamanlı olarak değişen fakat aynı zamanda küçük bir marj da içeren para transfer şirketleri müşterilerine sağlanan döviz kuru.

Neden Canlı Döviz Kurları Çok Dalgalanıyor?

Canlı döviz kuru sürekli değişmesinin çeşitli nedenleri var. Örneğin, tüm dünyada meydana gelen çeşitli enflasyon seviyeleri ve bir ülkeden diğerine değişen faiz oranları canlı döviz kurunu etkileyecektir.

Değişen canlı döviz kurlarına katkıda bulunabilecek diğer faktörler arasında belirli bir bölgedeki ihracat ve ithalat seviyeleri ile bir bölgenin jeopolitik istikrarı sayılabilir. Ayrıca, piyasa açıkken, özellikle bankalar tarafından durmaksızın para ve vadeli işlemlerin gerçekleşmesi, canlı döviz kurlarının dengesizliğine katkıda bulunuyor.

Canlı Döviz Kuru Süresi Ne Kadar Geçerlidir?

Canlı döviz kuru her zaman değişkendir, bu nedenle oran bir dakikadan diğerine çok iyi bir şekilde uyum sağlayabilir. Döviz piyasası değiştikçe canlı kur da değişiyor. Tüketici olarak, alacağınız oran para transferinde kullandığınız şirkete veya bankaya bağlı olacaktır.

Canlı döviz kuru kullanan bir para transferi hizmetini kullanmak, herhangi bir zamanda tam olarak ne olduğunu görmenizi sağlar. Oranın nasıl hareket ettiğini görmek için para birimi dönüştürücüyü günde birkaç kez kullanabilirsiniz.

Canlı döviz kurları, yerel pazartesi sabahından itibaren Hong Kong Pazarındaki açılış saatlerinden yayınlanır. Daha sonra yerel öğleden sonra Cuma öğleden sonra olacak olan New York Market’in kapanışına kadar temin edilirler. Resmi tatiller dahil değildir.

Canlı döviz kuru takip etmenin ve kullanmanın faydaları

Çoğu banka geçmişte kaldı ve hala tüm gün boyunca geçerli olacak bir döviz kurunu kullanıyor. Genellikle canlı döviz kurlarını kullanmadıkları için, döviz dramatik bir şekilde dalgalansa bile, yine de karlı olmalarını sağlamak için tüm uluslararası para transferlerinde yaklaşık% 5’lik bir marj oluşturmak zorundadırlar.

Bugün, canlı döviz kurları giderek daha popüler hale geliyor ve OFX gibi döviz sağlayıcıları, tüketicilere ve iş yerlerine denizaşırı para gönderme konusunda daha akıllıca bir seçenek sunmak için günlük oranlar yerine bu canlı oranlarla çalışmaya karar verdi.

Para transferi yapıyorsanız ve günlük döviz kurunu kullanmak yerine günlük döviz kurunu kullanıyorsanız, lehinize işlemesi gereken bir oranı kaybedebilirsiniz. Bu nedenle canlı döviz kuru takip etmeniz şiddetle tavsiye edilir.

Canlı Döviz Kuru

Canlı döviz kuru yardımı ile daha akıllı dış transferler yapın

Bankanızla 20.000 Dolar GBP’ye transfer yapacak olursanız, günlük döviz kurlarına bağlı olmalarından dolayı 1000 Dolar’a kadar bir masraf ödeyebilirsiniz. Tabii ki, onlar da bu yüksek marjı, onlar yapabildikleri için alıyorlar. Pek çok insan sadece bir bankayla para transfer etmenin ne kadar eski moda olduğunun farkında değil. Son araştırmalar , Avustralya’daki tüketicilerin% 80’inin , üstün döviz kurlarıyla çok fazla para transferi alternatifi olmasına rağmen, para transferlerinde bankalarını kullanacaklarını söyledi

. OFX’i yurt dışına para göndermek için kullandığınızda marj ve ücretlerde% 75 tasarruf edebilirsiniz. ^

Çalıştığınız para birimlerine bakılmaksızın, tarihi ve Canlı dolar kuru , paranızı ne zaman transfer edeceğiniz konusunda bilinçli bir karar vermenize yardımcı olur. Risk yönetimi araçlarımızı
kullanmak , paranızı geçici piyasalardan da koruyabilir. Örneğin, hemen bir transfer yapmanız gerekmiyorsa, bir yıla kadar bir Forward Exchange Sözleşmesi ile tercih ettiğiniz oranda kilitleyebilirsiniz. Veya transferiniz için bir hedef fiyat belirlemek ve para göndermeden önce yürürlüğe girmesini beklemek için Limit Emirleri seçeneğimizi kullanabilirsiniz.